Horný Spiš alebo Vyhral som karavan na víkend

E-mail, ktorý nám ukázal iný pohľad na dovolenku, mi prišiel celkom nečakane. Keď som si prečítal “S Fiatom Rimor Europeo 5 vyrazí na cesty a víťazom súťaže “Vyhraj karavan na víkend” sa stáva…nemohol som tomu uveriť.  Po telefonáte s p. Tománkom, že je to naozaj pravda, sa mohlo začať plánovanie pre nás nového druhu dobrodružstva. Určenie termínu, balenie a hor sa, smer východ.

Hneď na úvod nás veľmi milo prekvapilo príjemné prostredie Base-Campu, v ktorom sme absolvovali základné školenie obsluhy karavanu. Na začiatok veľa informácií – no časom sa ukázalo, že všetko v karavane má svoje miesto a človek to začne používať intuitívne.

Pripravení vyraziť za dobrodružstvom. Prvú noc sme mali v pláne stráviť v kempe v Červenom kláštore, no na tomto druhu dovolenky je najlepšie to, že plán cesty sa vám mení za jazdy, a tak sme skončili na pútnickom mieste v Litmanovej. Vďaka začínajúcej jeseni tam nebolo veľa pútnikov, a tak sme noc mohli stráviť v bezpečí, na prázdnom parkovisku priamo na hore Zvir.

Sobotné slnečné prebudenie nás stále nabádalo niekde zastaviť, a tak sme si mohli pozrieť vďaka tomu množstvo krásnych  miest vrátane hradu v Starej Ľubovni.

Našu druhú, a zároveň aj poslednú noc sme strávili nad Tatranskou Lomnicou v spoločnosti ďalších karavanov.

Nádherný slnečný deň nám doprial vychutnať si šálku kávy pod Tatranskými štítmi, no zároveň nám aj pripomínal, že sa pomaly ale isto schyľuje ku koncu nášho výletu.

Na spiatočnej ceste do Košíc nás to stále lákalo vzoprieť sa a vyraziť naproti novým dobrodružstvám…Žiaľ, čas je neúprosný a aj náš výlet raz musel skončiť. No tento víkend, ktorý sme vďaka spoločnosti Base-Camp a p. Tománkovi prežili, bude ešte dlho rezonovať medzi našimi najlepšími zážitkami. Dôkazom bolo aj ťažké lúčenie s naším víkendovým domčekom na kolesách.

P. Tománek je karavanista telom aj dušou, čo sa v plnej miere odzrkadľuje aj na jeho prístupe k ľuďom a samozrejme aj ku karavanom. Ešte raz by som Vám rád v mene svojej rodiny zo srdca poďakoval a poprial Vám mnoho úspechov vo vašej vynikajúcej práci. S pozdravom Peter Mastalič s rodinou.