Tatry a Pieniny

Sme štvorčlenná rodina, ktorá miluje outdoorové aktivity. Keďže chodievame stanovať každé leto, rozhodli sme sa vyskúšať aj kempovanie v karavane. Je to úplne nová, veľmi príjemná dimenzia pobytu v prírode. Spája v sebe dobrodružstvo pobytu v stane s komfortom hotela. Ste priamo v prírode, no spíte na mäkkej posteli, máte k dispozícii wc, teplú vodu, elektrinu, klimatizáciu či kúrenie.

Na náš prvý (a určite nie posledný  🙂 ) výlet karavanom sme vyrazili v piatok dopoludnia 5. mája z Trebišova. Keďže milujeme krásy prírody, vybrali sme si, ako inak, naše veľhory Tatry a Pieniny. Prvú noc sme prespali v kempe Dunajec v obci Červený kláštor. Tento kemp už poznáme z našich stanovačiek po Slovensku. Je úžasný tým, že okrem krásnej prírody v tesnej blízkosti rieky Dunajec poskytuje i tzv. „západniarsky“ komfort (čisté sprchy s teplou vodou, umyvárky, wc, chemickú výlevku, možnosť doplnenia vody do karavanu, reštauráciu…). Vždy, keď tam dorazíme, stretneme aj množstvo zahraničných turistov. Tentokrát sme stretli karavanistov zo Švajčiarska a partiu asi 30 vodákov z Čiech. Celá naša rodina si naše prvé kempovanie užila naplno. Mali sme so sebou bicykle, takže sme mohli vyraziť na krátku cyklotúru do Pienin popri Dunajci, navštívili sme i Poľsko, ktoré je hneď na druhom brehu Dunajca, večer sme vonku grilovali a napokon sme si mohli zahrať monopoly v teple karavanu.

Na ďalší deň sme sa rozhodli vyraziť do Belianskych Tatier, do kempu Tatranec v Tatranskej Lomnici. Krásu našich Tatier samozrejme netreba nikomu opisovať. V tomto kempe sme s manželkou využili i saunovanie v priľahlom hoteli Tatranec, v ktorom sme stretli milý a príjemný personál. Počas troch dní kempovania v Tatranskej Lomnici sme navštívili Beliansku jaskyňu, múzeum Ždiarsky dom v Ždiari a samozrejme nechýbali ani cyklotúry po Tatranskej Lomnici. Jednoducho príjemne strávený čas s rodinou v peknej prírode.

Tieto krásne chvíle by sme nezažili nebyť profesionálneho a mimoriadne ústretového prístupu pána Tománka, majiteľa spoločnosti Base-Camp. Je vidieť, že Base-Camp to s poskytovaním svojich služieb myslí naozaj vážne a v oblasti týchto outdoorových služieb ponúka naozaj priaznivý pomer cena/kvalita. Karavan sme dostali s diaľničnou známkou pre SR, s plnou nádržou nafty, pitnej vody, s pripraveným chemickým wc, postele boli ustlané, periny navlečené. Len sme si do chladničky nanosili jedlo, do skriniek oblečenie, na nosiče bicykle a mohli sme vyraziť. Vybavenie karavanu je ozaj komfortné – máte pocit, že ste v hotelovej izbe. Interiér vonia čistotou, auto je v top stave. Musím povedať, že som si konečne užil cestu autom ako vodič. Po diaľnici to už nebola stoštyridsiatka v bežnom aute, ale stodesiatka vo viac ako sedem metrovej obývačke na kolesách, počas ktorej som stíhal obdivovať krásy Slovenska.

Už dnes plánujeme ďalšie prenajatie karavanu a náš tohtoročný  letný výlet niekam južnejšie, k moru, samozrejme s partnerom Base-Camp, Košice.