Veľkonočné výlety karavanom

Milí priatelia,

premýšľali ste už niekedy nad strávením veľkonočných sviatkov v zahraničí? Dnes Vám prinášam moje skúsenosti i skúsenosti mojich zákazníkov z Veľkonočných sviatkov v teplejších končinách.

Na prelome marca a apríla sú dni oveľa dlhšie, ovzdušie teplejšie a turistov je ešte málo, no ponuka otvorených kempov dostatočne široká. Čo tak vyskúšať jarné Chorvátsko?

Apríl 2017, Chorvátsko

Minulý rok som Vám zasielal veľkonočný pozdrav z chorvátskeho ostrova Krk. K tomuto pobytu sa nám viaže neveselá historka – syn mal prasknutý členok a pohyboval sa len o barlách, čiže sme väčšinu času strávili v Baške v kempe Mali.

Niektoré menšie kempy boli ešte zavreté, mnohé sa intenzívne rekonštruovali, avšak okrem spomínaného kempu Mali nás zaujali najmä kempy v okolí mesta Krk.

Sú tam hneď 3 – jeden priamo v meste a 2 kúsok od mesta smerom na juhozápad. Všetky patria pod rezort Valamar, sú moderne zrekonštruované a poskytujú príjemné zázemie pre karavanistov. Kempy boli otvorené, niektoré už aj plné ľudí, dokonca bolo príjemné sa už aj v tomto čase kúpať v bazénoch.

Minulý rok bolo možné vzhľadom na termín Veľkej noci a vývoj počasia už aj kúpanie v mori (aj keď len pre otužilé povahy).


Vzduch mal cca 25 stupňov a voda 17-18. Okrem kempov pri Krku nás zaujal ešte kemp v Njiviciach.

Apríl 2017, Slovinsko

Naši klienti sa minulý rok vybrali na veľkonočné sviatky do Slovinska. Ich prvou zastávkou bol kemp v Ankarane – Adria Ankaran Hotel & Resort. Citujem zo zápiskov nášho zákazníka: “Už v tomto období bol tento kemp živý a relatívne plný. Na Veľkú noc sa tu už dalo aj kúpať, aj keď to vyskúšalo len pár odvážlivcov.

Druhým navštíveným kempom bol kemping Bled pri Bledskom jazere.

Atmosféra v tomto kempe bola kvôli chladnému počasiu omnoho pokojnejšia, no viem si predstaviť, že v lete tu bude živo. Výletníkov okolo jazera bolo dosť, no kemp bol zatiaľ poloprázdny. Recepcia je otvorená non-stop a jej súčasťou je aj obchodík so suvenírmi a karavan príslušenstvom. Sociálna úroveň kempu je na pomerne vysokej úrovni. ” Viac fotiek nájdete v galérii.

Ak si ešte netrúfate na prímorské lokality, dobrým nápadom na pohodlné strávenie Veľkej noci sú aj termálne kúpaliská v neďalekom Maďarsku.
My tento rok oprášime jednu z našich najobľúbenejších destinácií a pravdepodobne zakotvíme v Prahe.
Budem rád, ak sa uvidíme 🙂

Vyberte si z našej ponuky karavanov Base-Camp a sledujte aj našu Facebook fanpage.

Henrich Tománek, karavanmajster